O nás

V údolí pod Pradědem vyrábíme od roku 2018 velkoformátové vzdělávací mapy. Podrobné, velké a barevné mapy pro školáky, které rozvíjí jejich zeměpisné dovednosti a fantazii. Vyrábíme také mapy okolí školy na míru. 

 

                         

Proč pořídit MAPUiTO?

  • Mapy vynikají kvalitou zobrazení, uvidíte na nich i nejmenší detaily a podmořský reliéf.
  • Vyrábíme velké a odolné mapy, po kterých mohou děti klidně chodit, běhat, pracovat samostatně, ale i ve skupině. Mapy se dají zavěsit, takže ve třídě nadělají hodně parády. 
  • Propojení geografie a výuky. Mapy vyrábí Montessori učitel a současně vystudovaný fyzický geograf s dlouholetou praxí v geoinformatických systémech.
  • Nové pomůcky vymýšlíme společně s učiteli.
  • Spoustu doplňujících materiálů zdarma. Stále k mapám vytváříme další a další pracovní listy, které si jednoduše stáhnete na našem blogu. 
  • Rodinná výroba pro nás znamená maximální nasazení pro Vás a pozornost k Vašim požadavkům. Vyrábíme i mapy na míru, napište nám a domluvíme se.
  • Staráme se o životní prostředí. Každý měsíc vysadíme jeden strom ve spolupráci se sdružením Arnika. Snažíme se vyhnout zbytečným plastům při balení a používáme papírové lepící pásky. Veškeré mapy tiskneme v České republice. Stále hledáme ekologičtější možnosti tisku map a všechny mapy splňují směrnici Reach. 
  • Podporujeme místní výrobu. Dřevo které používáme je opracované místní firmou. Obaly našich výrobků jsou plně recyklovatelné. Používáme pouze kvalitní, certifikované a ekologické oleje.

 

Podívejte se do E-SHOPU a prozkoumejte naše mapy a vzdělávací pomůcky.

 

Články o Mapuito:

Šumperský a Jesenický deník - Bez popisků, zato detailně, Hanulíkovi z Bělé mapují svět 

PositivJe - Zeměpisné pomůcky od Jesenické firmy  

Inspirace pro učitele - Propojíme celý svět 

Národní pedagogický institut - Z geografa prvostupňový učitel  

 

Kde pomůcky Mapuito ještě najdete:

Spolupracujeme s Montedu - kartičky pro Montessori výuku

Montessori ČR - e-shop

Grónská zem - ostrov dětské fantazie z Jablonecka

 

Z Vašich referencí...

 "Máme mapu světa i ČR a také jeden atlas se stíratelným fixem. Děti práce moc baví, tvoří si samy kartičky k mapám s informacemi... Za mě TOP pomůcka!"

MAPUiTO - Slepé mapy
 
 
“Kluci pracovali se zaujetím, u některých byl největší problém se čtením, ale ve spolupráci to dali. Při další práci jsme využili atlas, mapu světa a věnovali se ostrovům světa, využili jsme i vaše listy k dotvoření. Pak si každý z žáků vybral jeden ostrov, o kterém zjišťoval další informace a různé zajímavosti… Děti si pak zjištěné informace odprezentovaly navzájem. Někteří si vytvořili i knížku o daném ostrově.”
 
MINT - Montessori institut Brno
 
 
 
„U Montessori mapy světa se mi líbí Amerika vpravo a díky tomu dobře viditelná obrovská vodní plocha na Zemi. A také znázornění podmořských útvarů, zlomů, příkopů atd. Zatím jsme mapu použili právě na porovnání velikosti pevniny a vody na planetě. Dále ji použijeme v Montessori kosmickém příběhu o vzniku Země i života na Zemi.“
 
montessorikorunka.cz
 
 
“Mapu světa ve třídě používáme skoro denně. Řešili jsme například koloběh vody v přírodě nebo původ některých druhů ovoce a zeleniny. Mapa je opravdu velice kvalitní, je z pevného materiálu. Za tu dobu, co ji máme, není téměř vůbec poškrábaná. Děti po ní mohou bez bot pohodlně chodit. Doporučuji.“
 
Mateřská škola Formana
 
 
"Montessori mapa světa dorazila v pořádku, moc děkuji. Je opravdu velmi povedená! Vypadá plasticky, hned jsem po ní musela přejet rukou, zda jsou některá místa, vystouplá, nebo ne..."
 
Klatovské školky - logo
  Romana Šavlíková
  Klatovské školky, p.o.
 
 
"Učím dějepis a mapa Evropy se velmi hodí. Světovou politickou už máme a opravdu ji používám ve většině hodin. Líbí se mi, že tyto mapy mohu bez obav položit na zem či na stůl a napřiklad na ně můžeme ukládat Montessori vícesložkové kartičky či zkoušet jiné aktivity. "
 
Základní škola a mateřská škola Borovského - logo
 
 
 
"Mám od vás mapu světa i ČR. Dlouho jsem něco podobného hledala. Jsem maximálně spokojená...”

   

 

vrba_1

Staráme se o přírodu.

Každý měsíc vysadíme strom ve spolupráci se sdružením ARNIKA! 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení