Montessori mapa světa

Podle návrhu Marie Montessori jsou polokoule zobrazeny s centrováním na Tichý oceán. Děti díky tomu objevují zajímavé vztahy a souvislosti. Velikost a odolnost mapy umožňuje skupinovou práci ve třídě a venku v přírodě. Při práci s mapou děti lépe porozumí jevům a procesům odehrávajícím se na Zemi. Mapu využijete i při tematické výuce a při rozvíjení mapových a komunikačních dovedností.  

Mapa vhodná k vyprávění Velkých příběhů a pro klíčové lekce. Mladší děti na mapu přikládají vlaječky, popisky a obrázky zvířat - podle toho, co je zrovna zajímá. Školní děti mapu skvěle využijí pro vlastní prezentace.

Velikost mapy je 200 x 100 cm, je opravdu veliká.

Mapa dětem také velmi dobře slouží k ověření jejich znalostí, ideálně v propojení s Velkým Montessori atlasem světa. Umožňuje dětem pracovat společně ve skupině, na velké ploše a hlavně diskutovat, což naplňuje vývojové potřeby dětí v období 6-12 let.

Tím, že mapa světa neobsahuje popisky, izoluje zaměření pozornosti dětí na tvar zemského povrchu. Mapa podněcuje děti k vlastnímu zkoumání: Jaký je nejvyšší bod Evropy? Jaké je nejhlubší místo v oceánu? Jaké pohoří odděluje Evropu od Asie?

Značka: MAPUiTO
2 014 Kč
Kategorie: E-shop
Záruka: 3 roky
Velikost: 200 x 100 cm
Co obdržíte: mapu, pracovní list, dárek
Materiál: umělohmotná plachta 100 % PES
Prodloužená záruka 3 roky: ano

Podrobný popis produktu

Co při objednávce obdržíte?

Montessori mapu světa 200 x 100 cm

Pracovní list barevný velikosti A3

Proč pořídit mapy od MAPUiTO?

  • Mapy vynikají kvalitou zobrazení, uvidíte na nich i nejmenší detaily a podmořský reliéf.
  • Vyrábíme velké a odolné mapy, po kterých mohou děti klidně chodit, běhat, pracovat samostatně, ale i ve skupině. Mapy se dají zavěsit, takže ve třídě nadělají hodně parády. 
  • Propojení geografie a výuky. Mapy vyrábí Montessori učitel a současně vystudovaný fyzický geograf s dlouholetou praxí v geoinformatických systémech.
  • Nové pomůcky vymýšlíme společně s učiteli.
  • Spoustu doplňujících materiálů zdarma. Stále k mapám vytváříme další a další pracovní listy, které si jednoduše stáhnete na našem blogu. 
  • Rodinná výroba pro nás znamená maximální nasazení pro Vás a pozornost k Vašim požadavkům. Vyrábíme i mapy na míru.
  • Staráme se o životní prostředí. Každý měsíc vysadíme jeden strom ve spolupráci se sdružením Arnika. Snažíme se vyhnout zbytečným plastům při balení a používáme papírové lepící pásky. Veškeré mapy tiskneme v České republice. Stále hledáme ekologičtější možnosti tisku map a materiál splňuje směrnici Reach. 
  • Podporujeme místní výrobu. Dřevo které používáme je opracované místní firmou. Obaly našich výrobků jsou plně recyklovatelné. Používáme pouze kvalitní, certifikované a ekologické oleje.
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
B Avatar autora | 19.6.2022
Skvělá mapa, která odolává dětské chůzi, je snadno udržitelná v čistotě, dá se jednoduše otřít hadříkem, dá se proto vzít i ven a v teplých dnech s dětmi zjišťovat nové informace někde pod stromem na čerstvém vzduchu. Varianta s bavlnou je příjemnější na dotek, ale má stejné vlastnosti jako "základní" varianta. Spodní strana je hůře očistitelná, ale venkovnímu použití to nebrání a užíváme tak venku obě varianty bez újmy. :) Skvělá volba do Montessori tříd i pro učitele do klasických škol.