Montessori mapa světa

1 948 Kč

Podle návrhu Marie Montessori jsou polokoule zobrazeny s centrováním na Tichý oceán. Děti díky tomu objevují zajímavé vztahy a souvislosti. Velikost a odolnost mapy umožňuje skupinovou práci ve třídě a venku v přírodě. Při práci s mapou děti lépe porozumí jevům a procesům odehrávajícím se na Zemi. Mapu využijete i při tematické výuce a při rozvíjení mapových a komunikačních dovedností.  

Mapa vhodná k vyprávění Velkých příběhů a pro klíčové lekce. Mladší děti na mapu přikládají vlaječky, popisky a obrázky zvířat - podle toho, co je zrovna zajímá. Školní děti mapu skvěle využijí pro vlastní prezentace.

Velikost mapy je 200 x 100 cm, je opravdu veliká.

Mapa dětem také velmi dobře slouží k ověření jejich znalostí, ideálně v propojení s Velkým Montessori atlasem světa. Umožňuje dětem pracovat společně ve skupině, na velké ploše a hlavně diskutovat, což naplňuje vývojové potřeby dětí v období 6-12 let.

Tím, že mapa světa neobsahuje popisky, izoluje zaměření pozornosti dětí na tvar zemského povrchu. Mapa podněcuje děti k vlastnímu zkoumání: Jaký je nejvyšší bod Evropy? Jaké je nejhlubší místo v oceánu? Jaké pohoří odděluje Evropu od Asie?

Můžeme doručit do:
31.8.2022
Kategorie: E-SHOP
Záruka: 3 roky
Velikost: 200 x 100 cm
Co obdržíte: mapu, pracovní list, dárek
Materiál: umělohmotná plachta 100 % PES
Prodloužená záruka 3 roky: ano

Co při objednávce obdržíte?

Montessori mapu světa 200 x 100 cm

Pracovní list barevný velikosti A3

Proč pořídit mapy od MAPUiTO?

  • Mapy vynikají kvalitou zobrazení, uvidíte na nich i nejmenší detaily a podmořský reliéf.
  • Vyrábíme velké a odolné mapy, po kterých mohou děti klidně chodit, běhat, pracovat samostatně, ale i ve skupině. Mapy se dají zavěsit, takže ve třídě nadělají hodně parády. 
  • Propojení geografie a výuky. Mapy vyrábí Montessori učitel a současně vystudovaný fyzický geograf s dlouholetou praxí v geoinformatických systémech.
  • Nové pomůcky vymýšlíme společně s učiteli.
  • Spoustu doplňujících materiálů zdarma. Stále k mapám vytváříme další a další pracovní listy, které si jednoduše stáhnete na našem blogu. 
  • Rodinná výroba pro nás znamená maximální nasazení pro Vás a pozornost k Vašim požadavkům. Vyrábíme i mapy na míru.
  • Staráme se o životní prostředí. Každý měsíc vysadíme jeden strom ve spolupráci se sdružením Arnika. Snažíme se vyhnout zbytečným plastům při balení a používáme papírové lepící pásky. Veškeré mapy tiskneme v České republice. Stále hledáme ekologičtější možnosti tisku map a materiál splňuje směrnici Reach. 
  • Podporujeme místní výrobu. Dřevo které používáme je opracované místní firmou. Obaly našich výrobků jsou plně recyklovatelné. Používáme pouze kvalitní, certifikované a ekologické oleje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
B Avatar autora | 19.6.2022
Skvělá mapa, která odolává dětské chůzi, je snadno udržitelná v čistotě, dá se jednoduše otřít hadříkem, dá se proto vzít i ven a v teplých dnech s dětmi zjišťovat nové informace někde pod stromem na čerstvém vzduchu. Varianta s bavlnou je příjemnější na dotek, ale má stejné vlastnosti jako "základní" varianta. Spodní strana je hůře očistitelná, ale venkovnímu použití to nebrání a užíváme tak venku obě varianty bez újmy. :) Skvělá volba do Montessori tříd i pro učitele do klasických škol.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení